niedziela, 8 maja 2016

JAKIE JEST NAJLEPSZE MLEKO MODYFIKOWANE?

Źródło: cdn.kidspot.com.au
Wiele mam prędzej czy później staje przed wyborem odpowiedniego mleka modyfikowanego dla swojego dziecka. Każda mądra mama chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze i nie inaczej jest, jeśli chodzi o najlepsze mleko modyfikowane.


Na wstępie do powyższego tematu warto jednoznacznie wskazać, że nie ma lepszego mleka dla dziecka niż naturalne mleko matki. Niestety, z karmieniem piersią nie zawsze wszystko idzie tak jak życzyłyby sobie tego matki, np. gdy dochodzi do komplikacji porodowych bardzo często zdarza się, że maluch od samego początku dostaje butelkę i trudno go od niej odzwyczaić. Sytuacje są różne, dlatego w tym miejscu lepiej zastanowić się już po prostu nad tym, które mleka modyfikowane mają najwięcej do zaoferowania zarówno dla mamy jak i dla dziecka.

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka produktów w tej kategorii. Co bardziej wnikliwi rodzice mogliby też znaleźć mleka modyfikowane dostępne wyłącznie w Internecie, ponieważ niektóre z marek nie doczekały się większej dystrybucji na Polskę. Ciekawą opcją są tu np. mleka ekologiczne z Niemiec, tak czy siak, oceniając przydatność sproszkowanego mleka warto wziąć pod uwagę poziom jego kaloryczności. Ta sama ilość nie zawsze oferuje taką samą wartość odżywczą dla dziecka. Kolejna sprawa to oczywiście liczba oraz jakość witamin w danym mleku. Skład mleka modyfikowanego nie kończy się jednak na witaminach, częstymi składnikami są także: serwatka w proszku, oleje roślinne albo skrobia czy maltodekstryna. Im egzotyczniej coś brzmi, tym bardziej warto się tego zastrzegać lub przynajmniej wybierać produkty, mające minimalną ilość danego, w tym przypadku, słodzika.


Wspomnianą kaloryczność mleka modyfikowanego warto wziąć pod uwagę szczególnie w sytuacjach, gdy dziecko nie chce nam przybierać na wadze. Wysoka kaloryczność może tu być bardzo istotnym czynnikiem, a dziecko wówczas nie musi połykać nie wiadomo jakich ilości tegoż mleka. Wybierając najlepsze mleko modyfikowane, każda mama może być bardzo zadowolona z siebie, ponieważ to bardzo istotna kwestia, jeśli chodzi o wychowanie i zdrowie malutkiego dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz