niedziela, 4 stycznia 2015

ZALETY ZABAWEK DREWNIANYCH

Źródło: tedswoodworking.com
Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością wśród rodziców zainteresowanych jak najlepszym dobrem swojego potomka. Wiąże się to z całym szeregiem zalet zabawek drewnianych, które chciałabym tutaj przytoczyć. Dlaczego więc warto kupować dla swoich dzieci zabawki drewniane?

Zabawki drewniane to w pierwszej kolejności w 100% naturalny materiał, co jest bardzo atrakcyjne z perspektywy rodziców, troszczących się o bezpieczeństwo dziecka nawet w tak codziennej i naturalnej sytuacji jak zabawa na macie. W przeciwieństwie do zabawek plastikowych, każdy wyrób drewniany jest w pewien sposób unikalny, ponieważ pochodzi z innego kawałka drewna. W sensie wizualnym dotyczy to co prawda szczegółów, ale warto tu również zwrócić uwagę na to, że niektóre zabawki drewniane mają charakterystyczne dla siebie zapachy, dzięki czemu stają się jedyne w swoim rodzaju i mogą kojarzyć się maluchowi np. z jego ukochanym pokojem albo rodzicami.

Zabawki drewniane w sam raz dla maluchów
Każda drewniana zabawka posiada unikalną teksturę i wagę. Mamy przy nich także gwarancję, że nie posiadają żadnych szkodliwych substancji, co jest dużym problemem w przypadku popularnych zabawek plastikowych produkowanych z możliwie najtańszych tworzyw. Niestety, nie wszyscy producenci kierują się odpowiednimi kryteriami, wypuszczając na rynek produkty dla dzieci, tymczasem zabawki drewniane, które niekoniecznie należą do najtańszych, są znacznie bardziej przyjazne dla maluchów.

Zabawki drewniane wpisują się w grupę zabawek edukacyjnych, które w określony sposób stymulują rozwój dziecka, np. zachęcając je do ćwiczeń różnych partii ciała (np. chwytanie paluszkami) oraz pobudzają wyobraźnię i kreatywne myślenie. Zabawki drewniane to ekologiczna i bardzo rozsądna alternatywa dla bardziej komercyjnych produktów, od których uginają się sklepowe półki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz