sobota, 14 czerwca 2014

DOBRA KSIĄŻKA O SZCZEPIENIACH

Źródło: www.medicon.pl
Szczepienia uchodzą za dość kontrowersyjny temat. W moim przypadku, mogę to od razu na wstępie podkreślić, zaliczam się do grona rodziców sceptycznych względem przymusowych szczepień (choć wcale takie przymusowe nie są), temat ten będę jeszcze rozwijać na blogu, ale na ten moment chciałabym polecić bardzo dobrą książkę.

Książka naprawdę warta uwagi z perspektywy każdego troskliwego rodzica to ,,Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach dla myślących rodziców" dr Aleksandra Potoka. Niestety, nie jest ona zbyt łatwo dostępna, jednak z całą pewnością, jeśli uda się Wam ją gdzieś znaleźć, warto zamówić i przeczytać.

Jak to jest z tymi szczepieniami
Przede wszystkim, w zdecydowanej większości chorób, na które szczepione są dzieci, nie ma kompletnie potrzeby, aby robić to tak wcześnie jeszcze u niemowlaka. Poza tym, w wielu szczepionkach, szczególnie tych używanych w ramach systemu publicznego, znajduje się mnóstwo szkodliwych substancji takich jak rtęć, DNA zwierząt czy nawet próbki z ludzkich płodów! W tym tekście nie będę tego jeszcze roztrząsać skrupulatnie, ale polecam zainteresowanie się tematem w swoim zakresie, np. polecam wywiad:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz